Засідання територіального методичного об`єднання учителів предметів художньо-естетичного циклу
В Україні триває впровадження концепції Нової української школи. Справжньою інновацією НУШ стало впровадження інтегрованого курсу «Мистецтво».
Опанування учнями мистецтва у початковій школі ґрунтується на засадах компетентнісного, особистісно зорієнтованого, діяльнісного, ігрового та інтегративного підходів. Одним із ефективних шляхів реформування мистецької освіти є використання інноваційних педагогічних технологій, спрямованих не тільки на засвоєння учнями знань і вмінь, але й на всебічний особистісний розвиток дітей та їх творчу самореалізацію. Для обговорення цих та інших питань 20 квітня 2021 року в приміщенні Дубровицького центру дитячої та юнацької творчості було проведено засідання територіального методичного об’єднання учителів предметів художньо-естетичного циклу відділу освіти, культури, туризму, молоді та спорту Дубровицької міської ради на тему «Художньо-педагогічні технології та специфіка їх застосування на уроках інтегрованого курсу «Мистецтво» НУШ».
Зустріч відбувалася з дотриманням карантинних вимог. Під час теоретичної частини засідання Архипова Валентина Володимирівна, вчителька музичного мистецтва та мистецтва Дубровицької ЗОШ №1, керівник територіального методичного об’єднання, виступила з питанням «Сутність художньо-педагогічних технологій та специфіка їх застосування на уроках інтегрованого курсу «Мистецтво» НУШ».
Упродовж практичної частини активну участь у засіданні взяли вчителі: Голубовська М. І. (Дубровицький НВК «Ліцей»), Стовба Л. П. (Дубровицька ЗОШ І-ІІІ ступенів №2), Ляхович В. М. (Велюнський ЗЗСО І-ІІІ ступенів ім. О. Ярмоліча), Надієвець Л. М. (Сварицевицький ОЗЗСО І-ІІІ ступенів). Зокрема, Голубовська Маргарита Іванівна розповіла про впровадження ІКТ в сферу мистецької освіти та поділилася своїм досвідом використання комп‘ютерних технологій на уроках музичного мистецтва в НУШ. Людмила Петрівна Стовба провела майстер-клас для вчителів з використанням елементів ритмічних ігор на уроках музичного мистецтва в НУШ. Про нетрадиційні техніки малювання на уроках образотворчого мистецтва в початковій школі розповіла Ляхович Вікторія Миколаївна, переможець І туру ХVІІІ конкурсу – ярмарку педагогічної творчості у номінації «Мистецтво» (ІІІ місце). Надієвець Людмила Миколаївна провела майстер-клас з методом нейрографіки для вчителів і поділилась своїми враженнями від участі у Всеукраїнському конкурсі «Учитель року-2020», де вона стала лауреатом обласного туру, виборовши почесне ІІ місце.
Загалом засідання пройшло в атмосфері конструктивного діалогу. По завершенню учасники отримали методичні рекомендації.